oferta

Beton architektoniczny

Każdy element jest wyjątkowy

To modny design, proste formy i naturalne piękno. Wszystkie elementy wykonywane są ręcznie dlatego każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Wysoko zaawansowana technologia produkcji betonu pozwala na tworzenie niezwykłych form, które poza unikatowym designem charakteryzują się również olbrzymią trwałością.

Oferta betonu architektonicznego

 

Beton architektoniczny cieszy się coraz większą popularnością. Aranżacje z betonu architektonicznego jeszcze do nie dawno spotkać można było jedynie we wnętrzach. Od niedawna można zauważyć jego obecność w ogrodach oraz zewnętrznych miejscach użyteczności publicznej. Ze względu na swoją surowość wykorzystywany często w
przestrzeniach industrialnych, minimalistycznych czy po prostu nowoczesnych.

Jest estetyczną odmianą tradycyjnego trwałego, betonu zachowującą jego wytrzymałość i inne cechy wzbogacone o dodatkowe właściwości.
Klasyczny beton to związane ze sobą woda i kruszywo uzupełniane o domieszki opóźniające wiązanie czy zwiększające wytrzymałość. Beton architektoniczny jest bogatszy o ilość domieszek między innymi o redukujące ilość wody, napowietrzające czy uszczelniające.

Domieszki czyli plastyfikatory to niezbędny element przy produkcji betonu architektonicznego natomiast jednym z równie ważnych elementów jest zbrojenie – zbrojenie rozproszone takie jak włókna stalowe, polimerowe, bazaltowe, polipropylenowe czy włókna szklane z domieszką cyrkonu (beton GRC).
Poprawiają one właściwości fizyczne betonu czyli sprawiają, że beton architektoniczny jest odporny na rysy skurczowe, zwiększa się jego plastyczność – jest bardziej odporny na rozciąganie, rozkruszanie i ścieranie, można zmniejszyć grubość przekroju betonu.

Ze względu na to, że beton architektoniczny w przeciwieństwie do tego klasycznego pełni głównie rolę dekoracyjną producenci dużą uwagę przykładają do form odlewu tak aby w estetyczny sposób zachować jego naturalność oraz surowość. Powłoki wykończeniowe betonu dopasowywane są do wymagań zawartych w projektach budowlanych którym mają dodać uroku i uwydatnić zalety ściany, budynku, ogrodu czy ogrodzenia.

Przy zakupie elementów z betonu architektonicznego należy pamiętać, że produkty te charakteryzują się nieprzewidywalnością i niedoskonałością. Różnice w strukturze nie są błędem produkcyjnym lecz zamierzonym działaniem. Przetarcia, smugi, nieregularność wżerów to cechy charakterystyczne dla betonu architektonicznego i należy je traktować jako atut.

Nasze marki

Kaczmarek Budownictwo

Adres

ul. Wojska Polskiego 35
65-077 Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:30 – 15:30
(prosimy umawiać wizyty ze względu na pracę
w terenie)

Sobota: tylko po wcześniejszym umówieniu

Na bieżąco

Rzetelna firma