ogrodzenia posesyjne

Carporty – wiaty garażowe

Carport jest to wiata pod którą parkują samochody, motocykle, skutery, rowery i nie tylko. Składa się on z różnego rodzaju zadaszenia wieńczącego słupy osadzone na fundamentach.

Różnorodne potrzeby klientów i uwarunkowania terenowe spowodowały rozwój licznych koncepcji carportów w różnych kierunkach. Nie jest to już drewniana nietrwała wiata chroniąca jedynie 1 lub 2 samochody przed słońcem i deszczem. Często klienci do slupów z solidnej stali ocynkowanej i malowanej proszkowo lub aluminium malowanego proszkowo dołączają ściany o różnej przejrzystości wykonanych z różnych metali, chroniąc swój dobytek przed warunkami atmosferycznymi lub niepożądanym spojrzeniem.

Zadaszenia garażowe

Niekiedy do elementów pionowych dobudowywane jest murowane lub metalowe, zamknięte pomieszczenia gospodarcze wspomagające zorganizowanie bezpiecznej i pojemnej przestrzeni dla licznych mniejszych pojazdów lub sprzętów takich jak kosiarka czy elektronarzędzia, środki utrzymania czystości.

Dzięki kompaktowości carportów mogą być one stosowane nawet na małej przestrzeni i oferować pełne wykorzystanie terenu, dając również przez możliwość rozbudowy i modernizowania budowli, na przykład o drewutnię będącą przydomową suszarnią i składem drewna kominkowego.

Zaletą wiat jest brak potrzeby uzyskania pozwolenia na postawienie carportu o prostej konstrukcji na działce przy, której jest budynek mieszkalny

ogrodzenia posesyjne

Carporty – wiaty fotowoltaiczne

Oszczędzając powierzchnię i pieniądze stworzono nowy rodzaj carportów z wzmocnionym dachem pod montaż paneli fotowoltaicznych.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla zwolenników zielonej energii posiadających samochody elektryczne, pozwalające im na ładowanie aut energią wyprodukowaną na własnym podwórku jak i wykorzystanie taniej energii słonecznej w gospodarstwie domowym.

Carporty fotowoltaiczne są również opłacalną inwestycją klientów komercyjnych, wykorzystujących przestrzenie parkingowe, nie tylko dla lepszej jakości usług parkingów zadaszonych, ale również do opłacalnej inwestycji energetycznej o niskich nakładach, szybkim zwrocie i długofalowym zysku. Wiaty klasyczne jak i fotowoltaiczne mogą być elementem zadaszenia pomieszczeń o różnych funkcjach jak tarasy, parkingi publiczne, parkingi rowerowe, zadaszenie basenów, ogródków piwnych, stacji ładowania pojazdów i wielu innych.

Carporty – wiaty garażowe KONSPORT

Firma Konsport wyszła naprzeciw potrzeb Klientów i stworzyła wiaty garażowe czyli tak zwane carporty.
Carporty marki Konsport występują w różnych formatach. Budowane są modułowo – moduł podstawowy można zwiększać o szerokość 3m.
Dodatkowo przestrzeń między słupami możemy zabudować w dowolny sposób. W ofercie Konsportu znaleźć można szereg materiałów z których można zbudować ściany.
Klient ma do wyboru konstrukcję dachu pod aż trzy pokrycia dachowe: poliwęglan, blachotrapez – blacha falista oraz pod montaż paneli fotowoltaicznych. Ta ostatnia konstrukcja w ostatnim czasie stała się bardzo popularna i bardzo praktyczna. Mając mało miejsca na działce możemy miejsce wiaty garażowej wykorzystać podwójnie. Dodatkowym atutem jest również fakt, że nie trzeba szpecić panelami fotowoltaicznymi dachu.

Ważną cechą tych wiat garażowych jest to z czego są wykonane. Dzięki odpowiednio dobranym materiałom wiata będzie odporna na podmuchy wiatru oraz zalegający śnieg na dachu, który nie zawsze można usunąć
Konstrukcja:

  • Słupy główne – ceownik 160/60/40/2,5 mm.
  • Rygle główne – ceowniki podwójne (bliźniacze) 120/50/2,5 mm.
  • Płatwie dachowe – ceownik 110/40/15/2,0 mm.
  • Stężenia dachowe – ceownik 40/20/1,2 mm.
  • Ceownik – 50/30/13/2 mm (tylko w wersji z dachem przygotowanym pod montaż paneli fotowoltaicznych)

Nasze marki

Kaczmarek Budownictwo

Adres

ul. Wojska Polskiego 35
65-077 Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:30 – 15:30
(prosimy umawiać wizyty ze względu na pracę
w terenie)

Sobota: tylko po wcześniejszym umówieniu

Na bieżąco

Rzetelna firma