poradnik

Czym sugerować się przy wyborze ogrodzenia

Gdy podejmujemy decyzję o materiałach, z których zostanie wykonane ogrodzenie, należy wziąć pod uwagę funkcje jakie ma pełnić, architekturę krajobrazu jaka mu będzie towarzyszyć, a także koszty jakie jesteśmy w stanie ponieść przy stawianiu ogrodzenia. Pamiętajmy, że ogrodzenie jest narażone na wiele zewnętrznych czynników, takich jak; deszcz, śnieg, a także zwierzęta, które będą pojawiały się wokół naszej działki.

Płot wykonany z przęseł palisadowych lub sztachetowych metalowych będzie jednym z trwalszych rozwiązań. W zależności od modelu, na który się zdecydujemy, będziemy mniej lub bardziej widoczni dla przechodniów. Przy tym rozwiązaniu możemy wykorzystać każdy rodzaj słupków czy podmurówki. Ogrodzenia metalowe są trwałe i nie rdzewieją dzięki temu, że są ocynkowane i malowane proszkowo. Duży wybór kolorystyczny.

Coraz większą popularnością cieszą się przęsła wykonywane z aluminium. To również bardzo trwały i odporny materiał (nie rdzewieje), dlatego producenci dają wieloletnią gwarancję. Lekka konstrukcja ułatwia montaż. Jest to jednak rozwiązanie nie na każdą kieszeń. Wielość dostępnych form pozwala na dostosowanie ogrodzenia do stylu naszej posesji – rustykalnej lub modernistycznej.

Pot. Kowalstwo artystyczne to jedno z najbardziej znanych i klasycznych rozwiązań. Jego trwałość zależy od wykonania. Dzięki rozmaitości wzorów i kolorów wyroby te mogą być realizowane pod indywidualne zamówienie.

Przęsła drewniane są bardzo klasyczne i współgrają z różnymi krajobrazami. Trudniej je utrzymać – trzeba je odpowiednio konserwować przynajmniej raz na 2-3 lata w zależności od zastosowanego rodzaju drewna i impregnatów.

Betonowe bloczki zalewowe łupane imitują swoim wyglądem naturalny kamień. Możemy zdecydować się na ogrodzenie, które składa się w pełni z bloczków albo możemy wybrać słupki i podmurówkę z bloczków, a uzupełnić je przęsłami. System ten pozwala na dużą swobodę w budowaniu ogrodzenia, a mnogość kolorów pozwala na osiągnięcie pożądanego efektu końcowego.

Popularnym materiałem jest cegła klinkierowa. Jest odporna na brud, co pozwala nam na łatwe utrzymanie czystości. Co ważne cegła – pomimo upływu lat – nie blednie. Jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne, a także, co warte uwagi – jest ognioodporna. Cegła klinkierowa jest materiałem naturalnym, dlatego doskonale dopasuje się do każdej scenerii. Dodatkowo świetnie wygląda w połączeniu z elementami z innych materiałów – metalem czy drewnem.

Ogrodzenia z betonowych bloczków zalewowych i ich wykończenie

Kolejną propozycją na wykończenie naszego ogrodzenia są płyty z betonu architektonicznego. To stylowe i nowoczesne rozwiązanie dobrze wygląda w formie murka, ale także jako częściowe wypełnienie ogrodzenia, które doskonale łączy się z drewnianymi lub metalowymi elementami. Do wyboru mamy gładką lub porowatą fakturę płyt. Ogrodzenia murowane można wykończyć tynkiem – wybraną strukturą i kolorem. Odpowiednio położony tynk i użycie farby zawierającej żywicę da nam gwarancję, że ogrodzenie przez długi czas będzie się dobrze prezentowało. Dużym plusem jest bezproblemowe dostosowanie koloru i faktury ogrodzenia do reszty otoczenia. Jest to droższe, ale bardziej efektowne i nowoczesne rozwiązanie. Płytka klinkierowa do doskonały materiał nie tylko na elewację budynku. Doskonale nadaje się na wykończenie ogrodzenia. Na rynku występuje szeroki asortyment kolorów, jak i kształtów.

Ekskluzywnym i drogim materiałem będzie granit, który jest mało nasiąkliwy. Możemy wybierać od małych kostek po duże bloki granitowe. Duże bloki granitowe nadadzą klasy i elegancji naszej posesji. Wyglądają bardzo stylowo, zwłaszcza, gdy połączymy je z nowoczesnymi przęsłami.

Kolejnym rozwiązaniem są ogrodzenia gabionowe. Te nowocześnie wyglądające kosze z odpowiednim wypełnieniem dopasują się do każdego krajobrazu. Można je łączyć z różnymi materiałami, co pozwala na dostosowanie ich do zarówno do modernistycznych jak i tradycyjnych posesji, dlatego są w sam raz dla wymagających klientów.

Najtańszym rozwiązaniem będzie siatka lub systemowe ogrodzenie panelowe. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy przy naszej posesji rosną drzewa i krzewy, które odgradzają nas od niechcianych spojrzeń przechodniów. Tego typu ogrodzenia nadają się również do ogrodzenia boków i tyłu posesji, nie generuje dużych kosztów, ale stanowi wyraźną granicę. Idealnie nadaje się również jako ogrodzenie przemysłowe. Podmurówka betonowa

Ogrodzenia lamelowe, nie tylko ogrodzą całą działkę, ale również możemy je wykorzystać do podzielenia przestrzeni na naszej posesji. Dostępne są wzory, które są w pełni kryte, a także ażurowe, które w różnym stopniu odsłaniają o co chcemy pokazać.

Systemowe płyty betonowe tj. prefabrykowane panele betonowe. Między dwa słupy montuje się płyty (wys. 50cm) całość do do wys. 2.30m. Możemy wybierać między pełnymi i ażurowymi, co pozwala nam na wyznaczenie granicy prywatności.

Siatka leśna znajduje zastosowanie nie tylko w rolnictwie czy przy budowie dróg i autostrad ale także doskonale sprawdza się jako ogrodzenie tymczasowe(prowizorka) na czas budowy domu czy innego obiektu. Przy wyborze siatki leśnej oprócz odpowiedniego doboru wysokości siatki, należy wybrać jeszcze jej rodzaj. Różnią się grubością drutu, rozstawem oczek pionowych, liczbą drutów poziomych oraz rodzajem ich zagęszczenia.

Siatka ogrodzeniowa pleciona ocynkowana powlekana tworzywem PCV jest znacznie trwalsza od zwykłej siatki leśnej. Dostępna w różnych wymiarach oczek i grubościach drutu oraz w różnych kolorach.

Adres

ul. Wojska Polskiego 35
65-077 Zielona Góra

godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek: 8:30 – 15:30
(prosimy umawiać wizyty ze względu na pracę
w terenie)

Sobota: tylko po wcześniejszym umówieniu

Na bieżąco

Rzetelna firma