Zadaszenia na Tarasy / Pergole tarasowe

Pergole tarasowe to doskonały sposób na poszerzenie zadaszonej przestrzeni w Twoim ogrodzie czy na tarasie. Dzięki pergoli tarasowej o wymiarze 3x3m 3x4m czy w indywidualnym rozmiarze (pergole i zadaszenia tarasowe dostępne są w różnych rozmiarach) – będziecie mogli zasiąść w dużym gronie gości, nawet podczas deszczowej pogody.

Całoroczne pergole tarasowe

Pergole tarasowe i ogrodowe sprzedawane w KREO ogrodzenia Zielona Góra są produktem premium dedykowanym dla wymagających klientów. Są to mocne stabilne konstrukcje całoroczne. Są przeciwieństwem oferowanych masowo zadaszeń na tarasy, które należy otwierać podczas ulewnych deszczy czy podczas opadów śniegu. Oferowane przez nas nowoczesne zasadzania tarasowe do twojego ogrodu mają solidną konstrukcję dachową, w 100% aluminiową. Nasze zadaszenia są odporne na ekstremalne temperatury i warunki atmosferyczne, takie jak wiatr do 160 km/h lub obciążenie śniegiem 120-620 kg/m2 (wytrzymałość obliczana na podstawie wielkości konstrukcji) pozwala na używanie pergoli przez cały rok. Tanie rozwiązania zadaszeń tarasowych w swojej instrukcji są oznaczane jako pergole przeciwsłoneczne, co w konsekwencji oznacza, że pod pozorem utraty gwarancji – lamele muszą być przez całą jesień, zimę i początek wiosny – otwarte! Takie działanie mija się z celem a wydane niemałe pieniądze idą w błoto.

Wychodząc naprzeciw tej sytuacji postanowiliśmy zostać dystrybutorem zadaszeń tarasowych na Polskę, których konstrukcja jest wzmocniona a grubość i przekrój profili są dostosowane na warunków atmosferycznych panujących w Polsce. Pergole tarasowe, które mają być wykorzystywane przez cały rok, muszą spełniać odpowiednie normy.

Pergole aluminiowe lamelowe

Pergole malujemy proszkowo na wszystkie kolory palety RAL (ponad 200 barw) oraz na kolor drewnopodobny z usłojeniem w 20 odcieniach. Niezależnie od kolorystyki otoczenia (elewacji, architektury ogrodowej, podłoża) – dobierzemy idealny kolor pergoli Całość możemy wzbogacić o oświetlenie punktowe zintegrowane z listwami dachu lub listwy LED mocowane do ramy, co umożliwia korzystanie z zadaszenia tarasu nawet po zmroku. Oświetlenie dodaje klimatu i uroku.

Wdrożony system zintegrowanego odprowadzania wody w konstrukcji umożliwia wygodne korzystanie z pergoli nawet podczas opadów deszczu. Dodatkowo, pergole można wyposażyć w boczne przeszklenia oraz promienniki ciepła, co czyni je doskonałym produktem do użytku przez cały rok. Takie pergole wyróżnia nowoczesny, surowy design, przewyższając pod względem technologicznym inne dostępne na rynku produkty.

W takiej pergoli z pięknymi dodatkami można spędzić cudowne chwile. Zadaszenie i oświetlenie tarasu umożliwia także komfortową pracę w warunkach letnich, kiedy ostre słońce prześwietla ekran uniemożliwiając wykonanie pracy poza pergolą tarasową.

Pergole ogrodowe bioklimatyczne

Bioklimatyczne konstrukcje, zwane także pergolami, są automatycznie sterowanymi systemami osłonowymi przeznaczonymi do zadaszania tarasów, ogrodów, wolnych przestrzeni prywatnych, a także obiektów gastronomicznych i hotelowych. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych i wymagających rozwiązań architektonicznych.

Mamy możliwość dodania ścian stałych lub składanych w formie drzwi przesuwnych, tekstylnych, moskitier, ścian szklanych z możliwością wzbogacenia o rolety zaciemniające. Dzięki przeszkleniom, roletom, promiennikom i dyfuzorom mgły wodnej możemy stanowić nowoczesną alternatywę dla ogrodu zimowego.

Najczęściej zadawane pytania

Czy na montaż pergoli tarasowej należy mieć pozwolenie?

Aby zamontować pergolę tarasową nie wymaga się uzyskania pozwolenia od organów administracyjnych.

Jak zamontować zadaszenie tarasu?

Do każdej pergoli tarasowej dołączamy pełną instrukcję od producenta. Pergole są osadzane na 4 nogach i wówczas można je zamontować w dowolnym miejscu na ogrodzie. Możliwy jest także montaż przyścienny – wówczas wkręcamy się bezpośrednio do elewacji a konstrukcja jest oparta na dodatkowych dwóch słupach.

Jaki fundament należy zastosować pod zadaszenie tarasu?

Stabilne zadaszenie tarasowe musi zostać zamontowane na betonowej posadzce.